Kinél legyenek, mikor kerüljenek elő, hogyan húzzuk fel? – mennyi kérdés egyetlen részlet tökéletes kivitelezéséhez! A karikagyűrűk útja végleges helyükre gondos forgatókönyv szerint zajlik.
Ez persze a vőlegény dolga. Végre egy teher, ami teljes egészében levehető a menyasszony válláról. Nézzük, hányféleképpen kerülhet ujjunkra a gyűrű a nagy napon, ha életünk férfija és az égiek is úgy akarják!
Forrás: ytimg
A gyűrűspárnáktól a virágba rejtett gyűrűkig
Néha persze egyszerűen, a zsebből vagy egy bűvésztrükk-kel, a menyasszony füle mögül kerülnek elő a gyűrűk. Gyakrabban viszont gyűrűspárnáról, aprócska díszdobozból, emlékezetes, egyedi gyűrűhordozóból veheti ki a vőlegény életünk legfontosabb ékszerét.
Forrás: cdn.shopify
Élő virágba rejtve vagy virágot formázó ékszertartóban a karikagyűrűk méltó módon érnek célba.
Forrás: pinimg
A tanútól vagy a családi kedvenctől?
Kitől várjuk, hogy a megfelelő pillanatban megérkezzenek a gyűrűk? Gondos vőlegény, aki számol saját izgalmaival is, szívesen bízza a tanúra a gyűrűk „őrzését”. Ha a legjobb barátját tudhatja maga mellett élete nagy pillanatában, nem kell attól tartania, hogy elvész szerelme jelképe.
Manapság azonban egyre gyakoribb, hogy a gyűrűpárnát gyerekekre, az aprócska koszorúslányokra bízzuk. Így számukra ez lehet az esküvő fénypontja, amikor a gyűrűkkel bevonulnak. Nem ritka az sem, hogy saját gyermek a gyűrűvivő.
Forrás: ideas
Együtt élő párok házi kedvencei is gyakori „áldozatai” a gyűrű-ceremóniának. Virágos nyakörvre kötve vagy kis kosárkában szervírozzák a „desszertet” életünk főztjéhez.
Ha ezt a megoldást választjuk, érdemes trenírozni a kutyát, nehogy kellemetlen meglepetésbe torkolljék a tréfásnak ígérkező gesztus. Ha másképp nem megy, legyen valaki, aki a kutyát elvezeti az oltárig.
A gyűrűsujj legendája
Egyértelmű, hogy a vőlegény húzza a gyűrűt a menyasszony ujjára, de abban van különbség, hogy melyik ujjunkra.
A zsidó szertartásban például a menyasszony jobb kezének mutatóujjára kell felhúzni a gyűrűt. A gyűrűnek tökéletesen sima arany karikának kell lennie, olyan tisztának, amilyen kettejük kapcsolata is lesz egy életen át.
Forrás: nossasenhoradobrasil
A gyűrűsujj legendája legalább ennyire megható: az egyiptomiak tudni vélték, hogy a 4. ujjunk végéből ered az egyetlen olyan véna, amely a szívünkig vezet.
Mit kell tudnia a menyasszonynak a gyűrűhúzásról?
Vannak praktikus tudnivalók, mint például, hogy a menyasszonyi kesztyűt természetesen le kell venni gyűrűhúzáskor.
Van azonban olyasmi is, amivel szimbolikusan óvjuk kapcsolatunkat, házasságunkat. A gyűrűt nem szabad lehúzni és különösen nem szabad átadni másnak. Kíváncsi tekintetek elől nem kell menekülnünk ugyan, de lehúzni és odaadni más kezébe, balszerencsét hozhat – így tanították nagyanyáink.
Forrás: mets-tokyo
Mi lesz a jegygyűrű sorsa, ha mi már nem leszünk?
Tisztességes családban a karikagyűrű családi ékszer, amit generációk egymásnak adnak tovább. A főúri, királyi családokban is pontosan ezt látjuk: az esküvői ékszerek a nagymama vagy az édesanya ékszerei.
Így folytatjuk mi, nők saját családunk történetét szimbolikusan is. Sok édesanya őrizgeti már lányai számára a nagymama gyűrűjét és fiai számára a nagypapáét. A fiúk is ugyanúgy öröklik a férfiékszereket, akárcsak a lányok a női darabokat.
Forrás: wedabout
Néha még a gyűrűhordozó is nagyszülői örökség, ami nemcsak jól mutat egy hagyományőrző esküvőn, de biztosan eltölt melegséggel, ha arra gondolunk: méltók lehetünk a családi történet folytatására.